Utanın Pislikler !

Salı, Ekim 19, 2010

Önceki hafta İzmir'de yaşanmış insanlık dışı bir olayla karşılaştık. Olay şöyle; İzmir'de yaşayan 3 tane delikanlı masum bir kediye tekme atarak öldürdü. Nasıl insanlar bunlar ? Beyinlerini bir taraflarında mı taşıyorlar yoksa. Tamam,hayvanları sevmek zorunda değilsin. Ama onların yaşamalarına mani olma. Ekosistemi bozuyorlar. Ben bu 3 aptalın nasıl bir psikolojisi olduğunu anlamadım. Bir insan bunu yapabiliyorsa ya aklında büyük ölçüde bir sorun vardır ya da sadisttir. Yazık değil mi o kediye !
Hayvansever olarak bu durumu esefle kınadım. Ben dahil birçok arkadaşım da bu duruma çok tepkiliydiler. Bir de utanmadan dalga geçiyorlar yaptıkları şeyle. Aman ne büyük mağrifet.. Bu salaklık değil de nedir ? İçlerindeki insanlık izlerini kaybeden bu insanlara psikolojik yardım gerekli bence. Şeytan diyor ki ; Şunları taksim meydanında döve döve linç et. Abartmıyorum, sadece olması gerekeni söylüyorum. Bugün hayvanı tekmeleyerek döven bir erkek yarın öbür gün sevgilisini tekmeleyerek öldürür. Ki bunu bazı eşler yapıyor. Karılarını döve döve öldürdüğü oluyor. Erkeklik taslıyorlar aklı sırasınca. Ben de erkeğim ama hiçbir zaman karşı cinse el kaldırmadım. Bu erkekliğe yakışmaz. İşte böyle insanlarla aynı havayı soluduğum için onlardan nefret ediyorum. Utanma duygusu bile kalmamış onlarda. Düşünün insanlık dışı yapılmış bir olaya gülerek eğlenerek bakıyorlar..! Benim gibi düşünen insanlara saygı duyuyorum.
 Onlar,içlerindeki merhamet duygusunu kaybetmemiş 'İNSANLAR''.. Kedi bu ya. Hani aslan,kaplan, timsah gibi değil.Bildiğin savunmasız kedi. İşte onlar bunu güç gösterisi olarak kabul ediyorlar.'' Ben kralım olum,ayık ol'' moduna sokmak istiyorlar kendinlerini..Sözüm o iğrenç insanlara; Kedilere vurmak size ne kattı ? Hem bir kedi öldürünüz diye götünüzün kalkacağını mı düşündünüz!  Yazık size ya. Valla yazık..! Kendinize saygınız yok anladık. Kendinize saygınız yoksa başkalarının yaşama haklarına saygı duymayı öğreneceksiniz.
Hadi saygı duymak nedir onu da bilmiyorsanız, saygısızlık etmeyin. Soğuk kış günlerinde o hayvanlar nasıl çileler çekiyor bunun farkında mısınız ? Tabiki de farkında değilsiniz. O soğukta siz, evinizde rahat bir şekilde keyif çatıyorsunuz. Dediğim gibi bu birkaç söz onlara yetmiştir sanırım. Daha fazla söylersem sayfa küfürle dolacak. İnsanlar, hayvanlara karşı bu kadar gaddar davranmamalı. Bakın benim bile köpek fobim vardı. Ama sonra bu fobimi yendim. Çünkü köpeklerin bana zarar vermek istemediklerini düşündüm. Sizde düşünce gücünüzde bu tür fobilerinizi yenebilirsiniz bence. Gerçekten işe yarıyor. Eskiden benim hayvanlarla aram yoktu. Bu durumu farkına sonradan vardım.
Bir kış günü. Kedimiz Çıtır doğum yapmış. Ee tabi kar yağıyor,dışarısı felaket soğuk. Yavruları o kadar küçük ki elime alıp sevdim. Annesinin yanında fazla sevemedim. Tıss Fıss Kıss falan diye sesler çıkıyordu ben onları severken. Bıraktım onları yerine. Elimdeki yavruyu yere bırakırken yavru parmağımı sıktı. O kadar şaşırdım ki. Bir hayvan ilk defa parmağımı sıkmıştı. Sıcaklığımı hissetti sanırım.. Bu bana o kadar iyi geldi ki anlatamam..  Daha sonraları yanıma geldi. Kucağıma alarak sevdim defalarca. Kafasını her okşayışımda yüzünde memnuniyet çizgileri belirirdi. İşte mutluluk böyle bir şeydi..
Bu olaydan sonra hayvanlara olan bakış açım değişti. Evet onlara karşı sevgimi pek edemiyorum. Ama onların aç kalmasına izin vermiyorum. Çünkü açlık dünyada katlanılması en zor şeydir. Tüm canlılar için geçerlidir bu.Umarım dediklerim hayvanlara karşı olan merhametinizi birazcık olsun arttırmıştır..
Onlar İthal mama istemiyor, Sadece düzgün bir hayat yaşamak istiyorlar..
Bu hakkı onların ellerinden almayın..
Yarına inanarak başlayın.. Göreceksiniz değişen bir şeyler olacak..

You Might Also Like

1 kişi benim de tuzum olsun dedi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Subscribe

subscibe