Söyleyemediğin Sözler Boğazında Düğümlenir..

Perşembe, Kasım 11, 2010

Adam içindeki öfkeyi dindirmekte epey zorlanıyordu.. Yaşadığı onca şeyden sonra sakinliğini koruması epey güçtü..
Sevdiği bir kadın vardı..
Adamın griye çalan saçları,deniz mavisi gözleri ve kumral rengi bir teni vardı..
 Kadının beline kadar uzanan siyah saçları,badem gözleri ve yumuşak,beyaz bir teni vardı.. Adam kadına deliler gibi aşıktı. Kadınsa adam için aynı duyguları beslemiyordu.Aklı,unutamadığı eski sevgilisindeydi. Canı çok yanmıştı ve unutulmayı hazmedememişti.. Yine terk edilmekten,unutulmaktan korkuyordu . Adam içindeki sakinliği kirletmemek adına bir süre kadını dinledi.. Hafifçe başını öne eğdi. Ellerini çenesine götürerek başından geçenlerin gerçek olup olmadığını sordu.. Ama her seferinde gerçek olduğunu iç sesi büyük bir zevkle duyurdu ona..
...
Kadın ile Adam Bir metro istasyonunda tanıştılar. Her zamanki gibi adam işinden çıkmış,umutsuzluk maskesini takmış bir vaziyette metronun gelmesini bekliyordu.. Kadınsa yaşadığı günün stresinden kurtulamamış,omuzunda siyah minik çantası,elinde bitter çikolatasıyla iç geçirdi.. Böyle yoğun bir günün yaşanması onun sinirlerini bozmaya yeterdi..
Adam elindeki gazeteyi okurken karşısında Kadın belirdi. Onu sanki daha önce de görmüştü. Ama bunu hatırlayamadı bir süre. İçine bir kurt düştü. Kadın adamı bir süre süzdükten sonra yüzünü metronun geleceği yöne doğru çevirdi.. Metronun gelişiyle ortamdaki romantik hava yerini koşuşturmacalı bir havaya bıraktı. Metronun içi bayağı kalabalık. Adamla kadın yan yanalar. Adam kadının yanlışlıkla ayağına basıyor..
-Afedersiniz,umarım iyisinizdir..
Kadın içindeki iyiliğe uyum sağlayarak adama gülümsedi;
-Sorun değil.. Ben iyiyim..
Adam onun gülüşüyle beraber bir kuş kadar hafifledi.. Metro yolculuğu boyunca aralarında konuştular. Çıkışta bir yerlere gitme kararı aldılar. Bir Cafe'ye gidip,bir şeyler yediler. Kadın,her zamanki gibi kırmızı şarabından vazgeçmedi. Adamsa tercihini Martiniden yana kullandı. Sohbetleri vakit geçtikçe koyulaşırken,zamanın hızla ayıp gittiğinin farkında bile varamadılar.
Adam başından geçen olayları anlatırken kadın onu büyük bir keyifle dinliyordu. Elini çenesine koymuş,meraklı bakışlarla ona bakıyordu. Hayatında gördüğü en anlayışlı erkeği görmek onu şaşırmıştı.. Etrafındaki erkeklerle karşılaştırdığı zaman onun için bulunmaz bir hint kumaşı gibiydi..
Kadının badem gözlerine durmadan bakan Adam,hipnoz olmuş gibiydi. Yaşadıklarını tatlı bir telaşla anlatırken karşındaki kadının hayatına girdiği en güzel kadın olduğunu düşünüyordu..
Birçok kadınla çıkmasına rağmen hiçbir kadın onu bu kadar etkilememişti.. Bir kez daha aşkın gücüne inanmıştı..
Yanakları al al olan adam,utanarak;
-Ben..Sanırım..Senden hoşlanıyorum
Kadın ne diyeceğini bilemiyordu. O da bu duyguları hissediyordu ama söylemeye dahi cesaret edememişti. Bunu fırsat bilip,içindekileri söylemişti bir bir.;
-Ben de senden hoşlanmaya başladım..Birbirimizi yakından tanısak diyorum..
Adam için bu cümle dünyalara bedeldi. Gözlerinin içi daha bir gülüyordu..
-Birbirimizi yakından tanımak inan bize iyi gelecek..
Kadın güldü ve yaşadığı anı hafızasının en güzel yerine kaydetti..
...
Bir kaç ay sonra bunlar bildiğin sevgili oldu.. Durmadan bir yerlere gidiyorlar,eğleniyorlar, keyifli vakit geçiriyorlardı.. Ama bir süre sonra Kadın adamı yetersiz görmeye başladı. Yönünü başka taraflara yöneltti. Adamsa bunlardan bir habersiz kadına daha çok bağlanmaya devam ediyordu.. Kadının gözü yakın arkadaşının eski sevgilisiydi. Telefonu elinde tutmuş ona mesaj atıp atmamak konusunda iç muhasebe yapıyordu. ''Acaba sevgilimin tepkisi ne olur'' diye düşünmeden ona mesaj attı Kadın.. Çocuk züppenin tekiydi. Arkadaşı o çocuk yüzünden çok ağlamıştı. Çok teselli etmiştir Kız arkadaşını,Kadın.. Beraber ağladıkları gün aklına geldi.. Sonra içinden ''Ben bunu niye yapıyorum ki'' bir ses yükseldi. İç sesi onun yaptığı bu yanlışlığı yüzüne vuruyordu. Kadın iç sesine aldırmadan çocukla fingindeşmeye devam etti. Adam ise kadından asla şüphelenmedi. Her zaman kadının kendisini seveceğini düşündü ama yanıldığını,her şeyin önemi kaybedildikten sonra anladı..
...
Kadın sürekli Adamı oyalıyordu. Onu kendisinden soğutmak için elinden geleni yapıyordu. Adamsa kadının bu davranışlarına anlam veremiyordu.. Bir salı akşamı bir barda buluşma kararı aldılar. O gün kadın oraya çocukla beraber erkenden gelmişlerdi. Adamsa işiyle meşguldü. İşlerini çabuk bitirmesi gerekiyordu.Çünkü sevgilisini bekletmek istemiyordu.
Kadın çocukla dans pistinde sarmaş dolaş dans ede dursun,adam yolları birer birer geçti kocaman sabrıyla..
İşlerini çabuk bitirdi Adam. Oraya erkenden geldiği için şanslıydı.Bara girdiği an gözüne sevgilisi ve yanındaki çocuk takıldı. Kadın çocuğu dudağından öpüyordu. Dakikalarca bunu izledikten sonra yüzünde hayal kırıklığı oluştu.Çocuk kadına kaş göz işaretiyle arkasını dönmesini söylüyordu.Kadın çocuğun ne dediğini anlamayarak arkasını döndü ve karşısında sevgilisini buldu.. Sevgilisinin yüzünden yaşlar aktı. Kadına hüzün kokan bakışlar attıktan sonra arkasına bakmadan çekip gitti. Çocuk ve Kadın neye uğradığını şaşırdı.Çocuk bu olaydan sonra kadınla bir daha konuşmadı.Aramadı,sormadı. Sanki onu hiç tanımıyormuş gibi davrandı.Kadın,Çocuktan bir haber alamayınca kendine ve ona sövüp durdu.. Sevgilisine ne hesap vereceğini düşünürken sevgilisi onu çoktan silmişti.
Adamın içi çok acıyordu.. Aldatılmayı hiç beklemiyordu. Sevginin karşılığını böyle alması onun en derin duygularını sarsmasına neden olmuştu..
Kadın adama hemen mesaj attı;
-Böyle olmasını istemezdim,beni affet..
Adam telefonundan gelen mesaj sesiyle irkildi. Mesaj atan sevgilisiydi..Okuduktan sonra sinirli bir tavırla cevap yazdı.. Cevabı çok kısa ve netti.
-Bitti, bir daha sakın karşıma çıkma..
Kadın bu mesajı gördükten sonra kahroldu.. Ağlamaktan kendini alıkoymaadı..Adama haksızlık ettiğini düşündü ve günlerce evden dışarı çıkamadı. İş yerinden yıllık izin aldı. Evinde durmadan kendi kendine sessizce ağlıyor ve aklına sevgilisi geliyordu. Sevgilisi Aklına her geldiğinde yüreği parçalanıyordu..
Adamsa yaşadığı bu şoku atlatmaya çalışıyordu. Adeta bir ölü gibiydi. Konuşmuyor,yemek yemiyor ve sürekli dertli dertli bakıyordu etrafına.. Deniz kenarında oturup,denizle dertleşiyordu bazen..
...
Bir Eylül Günü,yağmurun iliklere kadar işlendiği bir günde Adam evinden dışarı çıkmış,arkadaşlarıyla buluşmaya gidiyordu.. Kadınsa adamın bulunduğu yönün karşı tarafa doğru gidiyordu. Elinde şemsiyesi,yüzünde hüzün tortusuyla adam pek mutsuzdu. Kadın adamı gördüğü an onunla yaşadığı anlar aklına gelmişti. Adamın yüzüne bakamıyordu adeta. Adam keskin ve Üzgün bakışlarıyla ona baktı.. Birbirlerine söyleyecekleri çok şey vardı.. Ama söylenmemiş sözler birer birer boğazlarına dizilmişti..
Adam kadını hala seviyordu ama onu unutmak istiyordu. Unutmak onun için tek yoldu.Kadınsa kendini affettirmek istiyordu.Bu artık Vicdan azabına dönüşmüştü onun için..
...
Şemsiyelere düşen damlalarla birlikte adam ve kadın ayrı yönlere doğru yürüdüler.. Yürürken arkadalarında geçmişlerini de orada bırakmak istediler.. Ama geçmişleri onlara gölge misali yapışmıştı..
Adam ve Kadın çaresizce hayatlarını devam ettiriyorlardı..Onlar için aşk,sadece hayaller dünyasında var olan bir şeydi..
Artık onlar için Aşk bitmişti.. Geriye kalan bir avuç hüzün, kocaman bir hayal kırıklığı ve yıkık dökük hayallerdi..
                                                  

You Might Also Like

5 kişi benim de tuzum olsun dedi

 1. Her aşk, ayrılığa
  Hükümlüdür diyor şair..

  YanıtlaSil
 2. Okurken yaşadım yahu resmen!..

  YanıtlaSil
 3. Güzeldi.Bi çırpıda okudum :)
  Ama üzgünüm kadın kendi kaşındı biraz.

  YanıtlaSil
 4. @Ruhumun Cesareti
  Çok doğru demiş şair. :) Her aşkın sonu ağrılığa mahkumdur..

  @T.B
  İşte buna çok sevindim :) Beğenmene sevindim

  @hayalci
  Kesinlikle öyle oldu. Mis gibi adam varken gitti başkasına aşık oldu.. Teşekkür ederim :)

  @Ateş Böceği
  Bir süre sonra biter bence. Yani karşındakine duyduğun güven ve sevgi günden güne kötüye gidiyorsa o zaman aşk biter.. :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Subscribe

subscibe