Kolalı Jelibon Mimlendi..

Cumartesi, Aralık 11, 2010


Uzun zamandır uğramıyorum buralara. Valla ne yazacağımı bilmiyorum son zamanlarda. Kafam çok karışık. Ne yaptığımın farkında bile değilim. Ot gibi yaşamak bu olsa gerek. Hiçbir şey beni heyecanlandırmıyor. Duygusuz olmanın böyle olacağını bilmiyordum.
 Haftasonu'nun verdiği tatsız,tutsuz ambiyans içime işledi resmen.. Havanın da kapalı olması cabası.. İnsanın içini karartıyor bu havalar. Ben uyurken kar yağmış İstanbula. Uyandığımda erimiş. Elbet görüşeceğiz onunla..
Dün gece kabus gördüm desem inanır mısın? Hayatımda hiç bu kadar üzülmemiştim. Rüyamda annem vefat ediyordu.. İmam efendi annemin öldüğünü duyuyordu mahalleye sala okuyarak.. Sonra babamla evde tek kalıyoruz. Ben duvara yaslanmış ağlıyorum.. Herkes etrafıma toplanmış beni teselli ediyordu.. Bi adam geliyor yanıma. Üzülme, annen iyi olacak diyor..  Kendimi bi anda yatakta buluyorum. Saat 03:25. Dışarıda sert rüzgar ağaçları bir o yana bir bu yana sallandırıyordu.. Gözümden yaş geliyor. Dudağımdan çıkan tek cümle şu oldu
 - Oh, neyse ki rüyaymış. Allahım sana şükürler olsun.. Gözümden tekrar yaş geldi o sırada. Bir gün bu acıyı yaşamaktan korkuyorum sanırım. Sabah annem beni uyandırmaya geldiğinde ona baktım.
 - N'oldu oğlum?
 - Yok birşey anne deyip, ona sarılıyorum.. Annem hiç beklemiyordu ona sarılmamı..
 - Kötü rüya mı gördün ?  dedi. Başımı sallayabildim sadece. Bir şey söyleyemedim.
 - Nasıl gördün beni rüyanda ?
 - Boşver anne. Söylemek istemiyorum.. dedim ve ona bir kez daha sarıldım.. Bu kabusu tekrar görmek istemiyorum..
...
Gelelim Mim olayına.. Efendim Nah a Perfect Day ve La row Güncel beni mimlemiş. Şahane konulara mimlemişler beni.. Onlara teşekkür ediyorum.. Nah a Perfect Day'ın Mim konusuyla başlıyorum
 Burcunun özellikleri nelerdir? Burcunun Özelliklerini taşıyor musun ?
 Hmm. Ben Koç burcuna mensubum. Koç, Burçlar kuşağının ilk burcudur. Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar.Egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar...


Koç Burcu Erkeği.. Bir Koç Erkeğini daha uzaktan gördüğünüz anda tanıyabilirsiniz. Yaydığı elektrik öylesine güçlüdür ki, patlamak üzere olan bir volkanın uyandırdığı duyguyu uyandırabilir.

Heyecan, macera ve yoğun duygularla dolu bir romantizmin hepsini birden istiyorsanız, Koç Erkeği tam size göre demektir.

Yok, şayet sakin, dingin ve güven uyandıran huzurlu bir aşk istiyorsanız ve karşınıza da bir Koç çıktıysa, topuklarınızın üzerinde tereddüt etmeden 180 derecelik bir dönüş yapın ve arkanıza bile bakmadan uzaklaşın. Hem de vakit kaybetmeden. Sizin tam arzuladığınız gibi güvenli bir aşık olacaktır, ama enerjisiyle başa çıkabileceğinizi hiç sanmıyorum. Zaten kendisi de kendiyle zaman zaman başa çıkamaz. Kaldı ki, sizden böyle bir şey beklemek, olmayacak bir şey.
Ama şayet bir Koç’a aşıksanız onun enerjisiyle başetmek zorundasınız.
O ağır kanlı, heyecansız, sakin bir kadına sabır gösteremez. Hoş gerçi, hiçbir şeye sabrı yoktur. Hatta kendine bile…
Ve aşık olsa bile, size de sabır gösteremeyecektir. Şayet sabır göstermek zorunda kalacak olursa, ki başlangıçta size ayak uydurmak için elinden geleni yapacaktır. Hatta belki de yanıltacak kadar sakin ve telaşsız davranacaktır. Ve tabii bu sadece sizin yanılgınızdır.
Çok çeşitli ve de birbiriyle alakasız ne kadar çok şeyle ilgilendiğini anladığınız zaman yanıldığınızı da farkedeceksiniz.
ATEŞ PARÇASI
Üstelik bunun için fazla zamana da ihtiyacınız olmayacak. Ve kısa bir süre içinde bir ateş parçasıyla birlikte olduğunuzu anlayacaksınız.

Bu yerinde duramayan, cesur, atak ve coşkulu erkeğin ilgisini sürekli olarak aynı derecede tutmak için büyük bir enerji harcamanız gerekebilir. Zira daha önce de belirttiğim gibi Koçlar ağır kanlı ve mız mız kadınlara katlanamazlar. İlgileri aniden sönebilir. Aniden olmasa bile zaman içinde (kısa bir sürede) aşkı azalacak ve sonunda da kaybolacaktır.

Koç erkeği flört etmekten hoşlanır. Ancak, gerçek bir aşka rastlayana kadar… Ve gerçekten aşık olduğu zaman onun kadar sadık zoydakta başka bir burcun erkeğine rastlayamazsınız.
Koç’un idealist tarafı aşık olduğu kadını aldatmasına izin vermeyecektir. Tabii aynı zamanda içinden yükselen duygular da onu durduracaktır. Çünkü, dürüsttür ve hayalindeki aşkı bulduğuna inanmaktadır. Hayalindeki aşkta ise, ne kaçamaklar vardır, ne de seks düşkünlüğü…
Tabii bu hali sadece şimdiki zaman için geçerlidir. Yarın ne olacağını ise kendisi bile bilemez. Şayet aşkını canlı tutmayı başaramazsanız, o da hayalindeki aşkı bulmaya gidebilir.
Zaten bu da onun suçu değildir. Hayallerinin kadını olmadığını ona bildirdiyseniz, o ne yapsın?
O karşısında daima bakımlı, hoş görünümlü, oturup kalkmasından sözlerine kadar dikkat eden, zarif bir kadına aşık olabilir. Ve tabii bütün bunlarla birlikte sadece ve sadece kendisiyle ilgilenen.
Mesela onun yanında arkadaşlarınızla dedikodu etmemelisiniz. Ya da annenizden yemek tarifini o yokken almalısınız.
Saçlarınızda bigudiler, yüzünüzde güzellik maskesiyle dolaşmamalı, özel bakımınızı ona görünmeden yapmalısınız.
Onun ideal aşkı, daima hoş görünümlü, romantik duygularını canlı tutmayı başaran bir kadındır.

ÇOK ROMANTİKLER
Şayet romantizmi ihmal edecek olursanız, önce büyük bir düş kırıklığına uğrayacak, sonra da öfkelenecektir, daha sonra da ideal aşkını aramaya gidecektir.
Çünkü Koç erkeği idealist olduğu kadar egoisttir de… Pervasızca balıklama daldığı aşkın içinden aynı pervasızlıkla çıkacaktır. Yoksa, hatalarını düşünmeye başlar. Ve sakın böyle bir şey yapacağını beklemeyin. Hatalarını kabul etmek yerine ölmeyi tercih edebilir. Ya da içindeki aşkı öldürmeyi…
Aşkının parçalanmaya başladığını anladığı zaman bunu kurtarmak için elinden geleni yapacağını da bilmelisiniz. Fakat, bütün uğraşlarına rağmen toparlayamıyorsa, daha fazla uğraşmayacaktır.
Koç erkeği eşinin hem son derece çekici bir kadın, hem de her türlü işin üstesinden gelebilecek kadar cesur ve güçlü olmasını ister. Kendine eşit olduğuna inandığı bir kadına aşkı bitmeyecektir.
Tabii bu arada kendi eşiti olmakla birlikte bir adım arkasından da gelmenizi bekleyecektir.

Hem son derece bağımsız, kendi fikirleri olan ve bunları uygulayan bir kadın olmalısınız, hem de onun hoşlandığı her şeyden hoşlanmalısınız. Tabii bu arada o sizin hoşlandığınız her şeyden hoşlanmak zorunda değildir.
Sanırım durumu kavrıyorsunuz. Fakat, onu seçen de sizsiniz.
Zaten böyle olmasını istememiş miydiniz? Şayet gerçek bir kadınsanız bütün bunlar size zor gelmeyecektir. İşte o zaman müthiş bir aşk hikayesinin baş kahramanısınız, demektir.
Koç erkeği ile evlenecek olursanız, evin tek hakiminin o olacağını şimdiden kabullenseniz iyi olur.
Tabii bu arada para işlerini de onun idare edeceğini hesaba katmalısınız.

Bütün bunlarla birlikte parasının hesabını da bilmeyeceğini unutmamalısınız. Hatta yapacağı harcamalar yüzünden ayın sonunu çok zor getirebileceğinizi… Ama merak etmeyin sizi hiçbir koşulda aç bırakmayacaktır.

Belki pek çok kazanacak, fakat geldiği gibi de gidecektir. Ancak, size karşı da cimri olmayacaktır.

Zaten bir Koç bencil olabilir, ama kimse onun için cimri diyemez. Yani yapacağı harcamaların büyük bir bölümünü kendisi için yapacaktır ve kalan parayı da sizin için harcamaktan çekinmeyecektir.

Tabii siz bu kadar büyük endişeler duyup söylenmeye başlayabilirsiniz. Bunu sakın yapmayın. Tabii Koç eşinizin gitmesini istemiyorsanız.

Bir Koç Erkeği etrafta kimse olmadığı zaman sadece sizinle başbaşayken bile dırdır edilmesinden hoşlanmaz.
Burcumun özelliklerini %85 taşıyorum diyebilirim. Genel anlamda bana uyuyor bu özellikler..
...
Şimdi.. ! La row Güncel'in mimini cevaplayayım..
 Yeni yıla nasıl ve kiminle girmek istersin?  
  Yeni yıla Ananemin evinde, sevdiklerimle geçirmek isterim. Yılbaşı olayından sıkılıyorum. Gece yarısına kadar sevdiklerinle televizyon izlemenin neresi eğlenceli söyler misin bana ?
Hadi gelin tombala, tabu oynayalım diyorum ses soluk çıkmıyor.. Televizyona kilitlenmiş hepsi. Yılbaşında fütursuzca içki içmeyi seviyorum.. Evet, bunu seviyorum. İçmek,acılarımı hafifletiyor.. Bir de şu havaii fişeklerin aynı anda ortaya çıkmalarına bayılıyorum. Sevdiklerime sarılıp, o anın tadını çıkarıyorum sadece. Sonra Havaii Fişek gösterisi bitince, herkes uyumaya çekiliyor. Ben yalnızlığımla baş başa kalıyorum..
 Yeni yılda neler yapmak istiyorsun?
  Çok çalışıp bir üniversiteye demir atmak istiyorum.. Fotoğraf makinelerine kızmak istemiyorum. Daha az alıngan olacağım.. Otu boku kafama takmamaya çalışacağım..
Kimseye gerektiğinden fazla değer vermeyeceğim. Değerimi bilmeyenler o kadar çok ki.. Ben geberdikten sonra değerim bilinecek. Bu kesin.. 
 Yeni yıl sence ne demek?
 Açıkçası benim için değişen bir şey olmuyor. Sadece rakamlar değişiyor. Yeni umutlar, yeni heyecanlar, yeni aşklar, yeni mutlulukların başlangıcıdır yeni yıl..

 Yeni yılda ne olursa çok mutlu olursun? 
  Bunu tek bir şeye indirgeyemem. Birçok şey beni mutlu eder. Üniversiteyi kazanmak, Çello almak sanırım beni mutlu ederdi. Çok şey istemiyorum aslında. Bir gülümseme bile beni mutlu ediyor..
 Yeni yıla dair mesajın nedir? 
   Yılbaşında çok içmeyin. Bünyenize göre için. Yeni yılda insanların kalplerini kırmamaya çalışın.. Belki sonradan barışırsınız onunla ama eskisi gibi olamazsınız. O yüzden anlayışlı tavrınızı kaybetmeyin.. İnsanlara fazla değer vermeyin. Göt gibi ortada kalırsınız. Ben bu hataya çok düşüyorum. Her seferinde göt gibi ortada kalıyorum. Ondan diyorum bunu.
Bazen İçinizdeki nefreti kontrol etmeyi bilin.. Sabırlı olun ve en önemlisi yüzünüzden gülümseyi eksik etmeyin...
 Hadi kalın sağlıcakla..
                                                                                 

You Might Also Like

7 kişi benim de tuzum olsun dedi

 1. mmm christina'yı unutmuştum açıkçası ve dinlerken kim di bu parçayı söyleyen bile dedim :) onun dışında az bir zaman üniversitedesin be yavrum :) çellonu da çalar mutlu da olursun,hadi sevgiler :))

  YanıtlaSil
 2. Burç konusunda: koç, aslan ve teraziyi direk tanırım. Koç ve aslan bıdı bıdı halleriyle, terazi de sessiz ama şımarık halleriyle dikkat çeker. Hani ben bu kadar ilgisizken biliyorsam bunları, düşün yani :)

  YanıtlaSil
 3. muzicons beni pek sevmedi tek bir kere işe yaradı sonra onu da sildi anlamadım giti bu müzik sitesini.

  inşallah rüyaların düzelir yani psikolojin toparlanır ne diyim herşeyin hayırlısı.

  YanıtlaSil
 4. off ya böyle rüyalar uzak dursun herbirimizden, çok üzücü...

  bazen ot gibi yaşamak lazım gerçekten... hep didin, çabala, düşün... tıkanıp kalıyor insan. salla gitsin her bişiyi :))

  YanıtlaSil
 5. @Çizer
  İnşallah dediğin olur Özge. İyi dileklerin için teşekkür ederim :)

  @Francesca Mckennitt
  İlgisiz halinde böyleysen ilgili halini düşünemiyorum Francesca :)
  İlgili olduğun vakit Rezzan Kirazı geçersin valla engin bilginle :)

  @Tarih84
  Beni de çok uğraştırdı yaramaz. Sonra onu kontrol altına aldım. Sözümden çıkmıyor :)
  Teşekkür ederim.. Umarım böyle rüyaları görmem.. :)

  @Zennube
  Doğru diyorsun valla Zennube. Akıl olup dünyanın kahrını çekeceğime deli olup dünya benim kahrımı çeksin :D Süpersin :D

  YanıtlaSil
 6. ay heralde dediğim gibi olacak,mert düşünsene gelecek sene bu zamanlarda sen çello öğrenmiş bir üniversiteli olacaksın :)

  YanıtlaSil
 7. @çizer
  Özge valla ağızından bal damlıyor :D

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Subscribe

subscibe