Hadi İtiraf Et

Pazar, Şubat 13, 2011

 • Hadi itiraf et yarının ne getireceğini hiç merak etmiyorsun. Eskiden bir merakın vardı senin. Ama büyüdükçe içindeki o merak duygusu söndü. Belki onu sen söndürdün. Kimsenin suçu yoktur.
 •  Gece uyumadan önce karanlıkla konuşuyordun. Tanrı'dan yaptığın günahları affetmesini istiyordun bütün inancınla. Son çaren yaratıcına sığınmaktı çünkü. Kimse seni anlamıyordu. Sadece O, seni anlıyordu. Bunu biliyordun.
 • Gittiğin yerlerde sana benzeyen kimse olmadı. Birilerinin sürekli seni anlamasını istedin her zaman. Kendini ifade edemedin çoğu zaman. Sustun ve olacakları bekledin sadece.
 • Yağmur yağarken en çok sen sevinirdin.. Islanmaktan hep hoşlanırdın. Islandığında yaşadığını hissederdin iliklerine kadar. Gözlerini gökyüzüne dikip, avuclarını havaya doğru doğrulttuğunda damlaları yakalayabileceğini düşündün her zaman. Gökyüzünün ağladığını düşünürdün. Çocuktun daha.
 • Karanlığı sevmezdin sen. Karanlık seni korkuturdu. Karanlık sana kötü hatıralarını hatırlatırdı. O anların aklına geldikçe başını hızlıca sallayıp unutmaya çalışırdın her seferinde. Karanlıkta uyumaktan hoşlanmazdın sen. Öcülere inanırdın.
 • Mesela mutfaktan çıkıp tuvalete giderken mutfağın ışığını kapatıp hızlıca kaçardın. Birinin seni izlediğini düşünürdün. Korkardın ama bunu kimseye söyleyemezdin.
 • Baban sana ilgi göstermedi çoğu zaman. Ya işi vardı, ya da seni sevmiyordu. Yanına gidip ona gülümsediğinde sana mahkeme duvarı bakışıyla cevap veriyordu. Tam ona bir şey söylecekken senden bir bardak su istiyordu. Hevesin kursağında kalıyordu.
 • Hadi itiraf et pazarda gizlice salatalık ve havuç aşırırdın. Bunu kimseye belli etmezdin. Pazarları her zaman sevmiştin. O kalabalığın gürültüsü hala kulağında.
 • Sabahları güneş doğmadan evden çıkmak istemezdin. Çünkü sokak lambalarının ıssızlık veren hissinden korkardın. Sokaklar bomboş olurdu. Tek sen vardın koca sokakta. Karşına köpek çıkmasın diye bildiğin duaları okurdun her sabah.
 • Sırlarını en yakın arkadaşına bile söylemezdin sen. Odandaki duvarlara anlatırdın derdini. Bu iyi gelirdi sana. Ama yalnızlığın acısını hissederdin her konuşma sonrasında. İçin acırdı.
 • Bazen onu düşünürdün. Sevdiğini. Yanında olmasını isterdin. Sana ''her şey iyi olacak'' demesini isterdin. Gülmesini isterdin büyük bir samimiyetle. Sevgisini hissetmek isterdin.
 • İlkokuldayken yerli malı haftasında arkadaşların evden leziz yemekler getirirken sen kantinden bisküvi ile meyve suyu alırdın. Evde sana yemek hazırlamak isteyen yoktu. Arkadaşların afiyetle yemeklerini yerken, sen bir köşeye çekilip bisküvini yerdin usul usul. Seni yanlarına çağırıp bir şeyler yemeni söyleyince utancından yerin dibine girerdin.
 • Sevgilinden ayrılırken acılı bi yumru hisserdin gövdende. Bir an onu tekrar göremeyeceğini düşündüğünde gözünden yaşlar akardı aniden.
 • Cenazeleri sevmezdin sen. Cenazelerden korkardın. Ölümün kollarına gitmeyeceğini düşenerek sakinleşmeye çalışırdın. Annenin ölümünü düşünürdün bazen. Sahi, onsuz nasıl yaşayacaksın sen? Yarın onun olmayacağını düşünsene.. Bu acıya katlanabilecek miyim diye her gece düşünürdün.
 • Sokakta Mendil satan çocuklara bakınca üzülürdün. Onlara kıyamazdın, selpak alırdın bir tane çantanda selpak olduğu halde. Onların Kirli olmasına önem vermezdin pek. Küçük yaşta böyle acı çektikleri için üzülürdün. Biliyordun o acıyı. Annen ve baban seni bırakıp çalışmaya gidince çok tatmıştın bu duyguyu.
 • Sahi, onlarsız bir çocukluk geçirdin sen. 23 Nisanda gösteri yaparken anne'nin sana el sallamasını ve gururla seni alkışlamasını o kadar çok isterdin ki. Ama o yoktu. Otel odalarını temizliyordu büyük bir çabayla.. Senin geleceğin için çalışıyordu sadece. Seni özlüyordu ama elinden bir şey gelmiyordu. Sense, 23 Nisanları, 29 Ekimleri sevmezdin. Annen yanında olmayınca bir yanın eksik hissederdin.
 • O törenlere akrabaların dahi katılmazdı. İlkokula başladığın ilk günkü gibi yalnızdın.  O günü Hatırlıyor musun? o gün en arka sıraya geçip ağlamıştın. Herkesin annesi oradayken senin yanında kimse yoktu. Daha küçük yaşta acının ne demek olduğunu biliyordun sen.
 • Okuduğun kitaplarda o'na benzer bir karakter bulurdun bazen. Kitabı daha çok severdin. İçindeki yalnızlık hissini hafifletmek için kitaplara sığınırdın. Onlar sana bambaşka dünyaların kapılarını açıyordu çünkü. Yaşadıklarından uzaklaşıyordun
 • Sen bayramları hiç sevmezdin. Bayramda yeni kıyafet alınmıyordu sana. En çok buna üzülüyordun ya zaten. Herkesin yeni kıyafeti varken senin kardeşinle giydiğin kıyafetlerin vardı. Kapı kapı dolaşıp şeker toplamazdın. Utanırdın kıyafetin yüzünden.
 • Lisedeyken yeni bir hayatın kapılarını aralamıştın. Yeni arkadaşların olmuştu. Sınıfta kimse seni sevmiyordu. Halbuki sen sevilmeyecek biri değildin. Sadece insanlar seni yeterince önemsemiyordu. Oysa sen,insanlarla gülüp eğlenmek istiyordun.
 • O gün evden okula giderken moralin bozuktu. Baban yine anneni dövmüştü. Çenen titriyordu ara ara. Ağlamıyordun sen. Güçlü olmalıydın. Tenefüs çaldıktan sonra hoca neyin olduğunu sormuştu hani. Soruyu duyduktan sonra kelimeler boğazına dizilmişti. Hocan sana sarılmıştı. Sense koyvermiştin kendini. Hıçkıra hıçkıra ağlıyordun.
 • Annenin dövülmesine alışık değildin sen. Yüzünü morluklar kapladığını görünce daha çok üzülürdün annen için. Babanı hiç sevemedin zaten.
 • En yakın arkadaşların hep marka kıyafet giyerdi. Sen pazardan giyerdin. Arkadaşların sana kıyafetlerini nereden alıyorsun diye sorunca sen cevap veremiyordun. Sırf bu yüzden annene bağırıyordun. Marka kıyafet istiyordun. Ama annen almıyordu. Çünkü o kadar çok kazanmıyordu. Evin kirasını zor veriyordu. Marka kıyafeti nasıl alsın..
 • Denizde yüzmeye korkardın sen. Yüzme bilmiyordun. Kıyıya yakın yerlerde yüzmek seni keyiflendirirdi her zaman. Arkadaş edinirdin bir tane. Onunla beraber kıyı boyunca koşardın mutlu bi tavırla.
 • Bazen sabahın ilk ışıklarıyla uyanırdın. Pencerenin kenarına oturup bir sigara yakardın. Dertlenirdin. Ortada dertlenecek bir şey yoktu aslında. Sadece geçmişte yaşadığın anılar gözünün önüne geliyordu. Başını cama yaslayıp düşünürdün çoğu zaman.
 • Kafanı yastığa gömdüğün anda bütün üzüntülerin üşüşüyordu tepene. Gözüne uyku girmiyordu.
 • Kar yağdığında eldivenlerini alıp sokağa çıkardın. Sokakta kimsenin olmadığını görünce keyfin kaçardı. O günün tatil olmasına bile sevinemezdin.
 • Bazı geceler durmadan ağlıyordun. Dinlediğin şarkıdan etkilenirdin. Şarkı eşliğinde ağlardın. Gece seni kimse görmüyor diye rahat rahat ağlardın
 • En sevdiğin kitabı ve filmi Kitabevinde gördüğünde almak isterdin. Ama annen almana izin vermediği zaman moralin bozulurdu.
 • Mezarlıkların önünden geçerken yaşadığına şükrederdin. Ölümün soğuk dokunuşun ne zaman olacağını düşünürdün yolda giderken.
 • Sahilde yürümeye bayılırdın sen. Dalgaların sesi seni sakinleştirirdi. Hele güneş en güzel haliyle yansıyorsa denize, senden mutlusu yoktu..
 • Hadi itiraf et, bütün bu yaşadıklarını hak etmiyorsun ve hayatın istediğin gibi değil..
 • Ağlama artık. Sil o gözyaşlarını. Hayat devam ediyor..

You Might Also Like

19 kişi benim de tuzum olsun dedi

 1. :)
  Zaman geçtikçe, sahilleri süpüren dalgalar gibi duygularımızı da süpürüyordur belki, ne dersin? Hayat devam ediyor.

  YanıtlaSil
 2. Nefesimi tuttum okudum hepsini. Kendimi buldum yazdıklarında.. Bazılarında vardım, bazılarında yoktum.. Duygulandım bak şimdi

  YanıtlaSil
 3. kimin istediği gibi ki hayat, ben de yarının ne getireceğini merak etmeyenlerdenim, her gün aynı çünkü, ellerine sağlık canım, yine döktürmüşsün.

  YanıtlaSil
 4. Hepimizin kendimizi bulacağımız o kadar çok madde var ki burda...

  YanıtlaSil
 5. Herkesin kendinden bişeyler bulabileceği hoş bir yazı :)
  İnsanların hakettikleri gibi yaşayamaması hakkaten kötü bi durum...

  YanıtlaSil
 6. Hepimizin icinden hemen hemen ayni seyler geciyor desene..

  YanıtlaSil
 7. çok uzun.
  okuyamadım.
  :)
  göz gezdirdim.
  :)
  karamsar biraz.
  :)

  YanıtlaSil
 8. Ödülün var :)
  http://nahaperfectday.blogspot.com/2011/02/odul-odul-gel-perfecte-takl.html

  YanıtlaSil
 9. Harika yazmışsın,gözlerim doldu bunu bil.

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel bir yazı olmuş,eline sağlık cicim. Ama maddeler bana pek uymuyor.
  Yazdıklarından biri de cuk oturdu bana; kumsalda yürümeye bayılıyım. En sevdiğim şeydir..

  YanıtlaSil
 11. Vişne Çürüğüm yazılarına gerçekten bayılıyorum. Şarkı desen favorilerimden..

  Harika bir yazı olmuş özellikle itiraf ediyorum tuvalete gittikten sonra ışığı kapatıp hızlıca koşarak odama gidiyorum.

  YanıtlaSil
 12. Vişne Çürüğüm yazılarına gerçekten bayılıyorum. Şarkı desen favorilerimden..

  Harika bir yazı olmuş özellikle itiraf ediyorum tuvalete gittikten sonra ışığı kapatıp hızlıca koşarak odama gidiyorum.

  YanıtlaSil
 13. ödülün var bende.

  yorumları neden yanıtlamıyorsun ki?

  YanıtlaSil
 14. Güzel ve etkileyici olduğu kadar sinir bozucu bir yazı!
  Eline sağlık!

  YanıtlaSil
 15. Çoğu kişinin içinde bulunduğu durumun somut hali.. Şarkı, ıhm fazla leziz.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Subscribe

subscibe